Loading...
X
11:11
Giriş tarihi
Çıkış Tarihi
Yetişkin
0-12 Yaş
13-17 Yaş
HAVALE ile ÖDE

arrow

Babaçakka Restaurant

Mavinin en güzelinde unutulmaz bir yemek, Adanın tadına doyulmaz manzarasıyla eşsiz mezeler...

Kuzey blok giriş katında bulunan Babaçakka Balıkçı Meyhanesi Akdeniz'den günlük olarak çıkarılan en güzel ve en lezzetli deniz mahsüllerini canlı fasıl müzik eşliğinde tadabileceğiniz "a la carte restaurant"dır. 100 kişiyi ağırlayabilen restaurant'ta akdeniz mutfağının eşsiz lezzetlerine muhteşem bir manzara eşlik ediyor. Kışlık ve yazlık mekanlarıyla, Haftanın her günü 18:00 - 01:00 saatleri arasında hizmetinizdedir.
Keyifli yemekleri ve nefes kesen manzarasına bilgili ve sıcakkanlı personelinin de eşlik ettiği Babaçakka'dan güzel anılarla ayrılacaksınız.


Babaçakka Hikayesi;

Asıl adı Ramadan olan Babaçakka, 1905 yılında Baf kazasının Podimo (Mersunikya) köyünde doğdu. Babası keçi çobanı olduğu için küçük yaşta bir müddet çobanlık yaptı. O sıralar keman çalmayı öğrendi. Yine küçük yaşta balıkçılığa merak sardı. 17 yaşında itibaren balıkçılık yaptı. İkinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz ordusu saflarında savaşa katıldı ve Almanlara karşı harber girdi. Harp sırasında tarafından iyilik sever ve balıkçı olarak tanındaığı için, kendisine en büyük arkadaş ve denizci anlamına gelen “BABAÇAKKA” lakabı takıldı. Daha sonra bu lakabı soyadı olarak benimsedi.

Gece tuttuğu balıkları balıkçı lokantalarına satarak geçimini sağlardı. Alkolü çok seven Babaçakka 1970 yılında Bafta “Çakka” meyhane isimli bir balık lokantası açmış ve 1974 yılana kadar o lokantada, tuttuğu balıkları satarak geçimini sağlamıştı.

Çalıştığı lokantada hem balıklarını satmış, hem de keman çalarak meyhane türü eğlenceler düzenlemiştir. 1974 sonrası Girne’ye gelmiş ve balıkçılık mesleğine burada devam etmiştir. 1990 yılında vefat etmiştir. Çocuklara halen balıkçılık yapmaktadır. Gönlü zengin olarak tanındı ancak hiç parası olmadı.

Bizler ise tutkuyla yaratılan Babaçakka adını yaşatmak, içkilerimizi yudumlarken ruhunu şaad etmek, Kıbrıs tarihinden bir hatıra yaşatmak için, aynı tutku ve zevkle sizlerleyiz.

Adres : Naci Talat Caddesi Girne / K.K.T.C.
T : 444 77 70
F : +90 392 650 00 71 / 72
E-Posta : jc.reservation[@]jasmine.com.tr
E-Bülten yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olmak için
kayıt olun
Misafir Yorumları TripadvisorZoover
SOSYAL MEDYA
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Google Plus
MESCOMEDIA
MasterVisa SSL