MENU
En UygunKıbhas
Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Yetişkin
0-12 Yaş
13-17 Yaş

GRUP SPORLARI

ETKİLİ İLETİŞİM

Grup Dersleri ile sosyalleşerek sağlığınızı koruyun.

Grup halinde çalışmak en yararlı çalışma şeklidir. Çünkü grup halinde çalışırken yorulduğunuz anda diğer çalışan insanlara bakıp kendinizi cesaretlendirebilirsiniz. Yoga, Pilates, Areobik, Spinning gibi grup halinde yapılan eğlenceli ve sosyal çalışmalardır. Grup olarak yapılan dersler motivasyon bakımından oldukça etkilidir. Yüksek enerjili dersler veya yavaş tempolu derslerden sizin alanınıza uygun olanlara katılım sağlayabilirsiniz.Eğer antrenman programınızda grup çalışma dersleri varsa bunun için ekstra ücret ödemeniz gerekiyor mu öğrenin. Eğer varsa bunu karşılayabilir misiniz, düşünmeniz gerekir.

Spor salonunda çalışanlar ilgili ve kibar bir iletişimle size yaklaşması çok önemlidir.Çünkü spor salonunda karşılaşılabilecek bir sorun, yapılacak yanlış bir hareket ve herhangi bir problemde çözüm odaklı olmak ve bunu yapıcak eğitmenler bu işi profesyonel bir şekilde yapmalıdır.

01

YOGA

Doğru Antrenman Yolu

Antrenmanda size rehberlik edecek bir hocayla daha kısa sürede istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz. Spor salonuna gidenlerin genellikle üç farklı şekilde antrenman yaptığını fark edersin: Kendi kendine çalışanlar, kişisel eğitmen ile çalışanlar ve grup derslerine girenler… Aslında bunların hepsinin kendine göre ayrı ayrı artıları var. Ancak yapılan araştırmalarda, değişik grup derslerini denemenin egzersiz alışkanlığı oluşturmada büyük etken olduğunu görüyoruz. Grup dersleriyle doğru antrenman yolu bulunabilir.

Grup derslerini, derse katılan diğer kişilerle beraber, zorlanarak, gülerek ve hep beraber terleyerek yapmak doğamızdaki paylaşma ve sosyallik duygularını harekete geçiriyor. Bu da hem daha iyi zaman geçirmemizi hem de bu aktiviteyi tekrar yapmak istememizi sağlıyor. Her ne kadar grup derslerinin gücü, kondisyonu, esnekliği, dengeyi artırma gibi amaçları olsa da öne çıkan farklı avantajları sayesinde bunları fark bile etmeyebilirsin.

02

PILATES

Pilates vücudun dengede tutulmasına yardımcı olan ve omurgayı desteklemekte önemli işlevi olan temel kaslar üzerine yoğunlaşılan bir egzersiz programıdır. Bu eğitim ile sizlere pilates hakkında sizlere kolaylık sağlayacak bazı yollar ve teknikler önererek üstesinden nasıl gelebileceğinizi anlatıyoruz.

Pilates’in ruh ve beden dili arasında bir geçiş yolu izlediğini vurgulayan Pilates Eğitmenleri ve Spor Koçları,"Kişinin bedenini sevmesi kendini mutlu hissedebilmesi için temel önceliklerden birisi olduğunu dile getirmektedirler. Pilates değişen bedeni daha estetik bir görüntüye kavuşturmaya yardımcı olabilmektedir.

03

STRONG BY ZUMBA

Strong by Zumba Eğitimi. Müzik tarafından yönlendirilen devrim niteliğinde yüksek yoğunluklu bir antrenmandır. Vücut ağırlığı, kas güçlenmesi, kardiyo ve plyometrics, her harekete uyacak şekilde tasarlanan orijinal müzikle senkronize edilir.

STRONG by Zumba kimler için tasarlandı.?

STRONG by Zumba®, yoğunluk seviyelerini artırmak isteyen katılımcılar için tasarlanmıştır. Eğitimde, egzersiz faydalarını en üst düzeye çıkarın ve çabalarınızın daha hızlı gerçek