MENU
En UygunKıbhas
Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Yetişkin
0-12 Yaş
13-17 Yaş

GÜZELLİK

Güzellik Kıbrısta

LifePoint ile Güzelliğinizi Keşfedin.

Güzellik Salonumuzda müşterilerimizin bakımı için tüm hizmetleri sağlıyoruz. sanitas-cilt-bakimi-teknikleri Yaz aylarında oluşan sıcaklıklar, daha dik gelmeye başlayan güneş ışınları, deniz suyu ve havuzlarda kullanılan kimyasal maddeler cildinizin diğer mevsimlere göre daha fazla zarar görmesine ve kurumasına neden olur. Yaz aylarında oluşan bu olumsuz etkilerden kurtulabilmek de tabi ki sizin elinizde. Cildinize ve bakımına diğer mevsimlerden biraz daha fazla özen göstererek bu olumsuz ektileri yok edebilirsiniz.

Life DIET

Cildinizi Koruyun

Yaz mevsiminde yaşanan dermatolojik sorunların başından cilt kuruluğu gelir. Sıcak ve bunaltıcı havalar cilt kuruluğu için tek başına yeterli olsa da özellikle öğle saatlerinde veya uzun süre güneş ışınlarına direk maruz kalındığında cilt kuruluğu engellenemez hale geliyor. Cildinizin güneşe hassasiyet derecesine uygun güneş kremi kullanmalısınız.Bu tür krem ve losyonlar güneş ışınlarına maruz kalmadan yaklaşık 20 dk. önce deriye uygulanabilirse çok daha iyi sonuçlar verecektir.

Ağır Makyaj Yapmayın

Yaz aylarında mümkünse makyaj yapmayın. Yapmak zorundaysanız da elinize geçen ilk fırsatta makyaj ürünlerini vücudunuzdan temizleyin. Fontöten ve kapatıcı gibi ağır ve cildin hava almasını engelleyecek makyaj malzemelerini yaz boyunca kullanmamaya çalışın. Sıcaktan bunalan cildiniz yaz aylarında daha fazla nefes almak isteyecektir ve sizin de buna imkan tanımanız gerekir.

Yaza Özel Bakım Ürünleri Kullanın

Cildinizin kurumaması ve yaz sıcaklarının olumsuz etkilerinden korunabilmesi için kullanacağınız bakım ürünleri cildinizin gözeneklerini kapatmaması açısından az yağlı olmalıdır. Kışın kullanılmasında herhangi bir mahzur bulunmayan parfümlü ürünler dik güneş ışınları sonrasında güneş lekelerine neden olduğu için yaz aylarında kullanmaktan kaçınmalısınız ve bakım ürünlerinin su bazlı olmasına özen göstermelisiniz.

Sıcak Su ile Kısa Süreli Duş Alabilirsiniz Özellikle şehir yaşamında, bunaltan yaz sıcaklarına karşı en büyük kaçamak noktası duşlar olarak görülüyor. Her gün duş alınmasının cilt açısından herhangi bir mahzuru yok. Duşun yani suyun vücut ile temas ettiği sürenin uzaması, suyun ılıktan daha sıcak olması şebeke suyunun, şampuanın ve duş jelinin vücudun koruyucu tabakasına zarar vermesine neden olacaktır. Bu nedenle kısa süreli ve ılık hatta soğuk sayılabilecek sular ile duşlar tercih edilmelidir. Duş sonrasında da derinin hafif bir nemlendirici ile desteklenmesi daha sağlıklı bir seçim olacaktır.

Taze Meyve ve Sebze Tüketin Kış aylarında pek meyve yemeyi sevmiyor olabilirsiniz. Ancak, yaz aylarında sevmiyor olsanız da kendinizi biraz zorlayarak mevsim meyve ve sebzelerini tüketmelisiniz. Cilt bakım ürünleri her ne kadar cildinizde olumlu sonuçlara neden olsa da uzun süre kullanımlarında bir takım olumsuz etkilere de yol açabiliyorlar.

sanitas-kalici-makyaj-egitimi

yaz-aylarinda-cilt-bakimi-icin-nelere-dikkat-edilmelidir Yaz aylarında oluşan sıcaklıklar, daha dik gelmeye başlayan güneş ışınları, deniz suyu ve havuzlarda kullanılan kimyasal maddeler cildinizin diğer mevsimlere göre daha fazla zarar görmesine ve kurumasına neden olur. Yaz aylarında oluşan bu olumsuz etkilerden kurtulabilmek de tabi ki sizin elinizde. Cildinize ve bakımına diğer mevsimlerden biraz daha fazla özen göstererek bu olumsuz ektileri yok edebilirsiniz.

Susamadan Su İçin

Vücudun kurumasının ve güneş ışınları ve aşırı sıcaklar karşısında zarar görmesinin en büyük nedeni vücudun diğer mevsimlerle kıyaslandığında çok daha fazla su kaybetmesidir. Size düşen en büyük görev ise vücudunuzun sizi uyarmasını beklemeden yani susamadan düzenli olarak günde en az 2-3 lt. su içmek oluyor. Çay, kahve, kola ve meyve suları vücudun ihtiyaç duyacağı su miktarını karşılamazken su yerine soda veya ayran da su ile aynı görevi görebilecek minerallere sahiptir.