MENU
En UygunKıbhas

RESTAURANT & BAR

01

Green House Restaurant

Kuzey blok giriş katında bulunan Green House Restaurant, birbirinden maharetli aşçıların ellerinden çıkmış muhteşem tatlar ile değişik mutfakların lezzetini doyasıya yaşayacağınız, yerel ve uluslararası tatların sunulduğu açık büfe kahvaltı ve akşam yemeğinde aileniz ve sevdiklerinizle buluşma noktanız olacaktır.                                     

Dünya mutfağının eşsiz lezzetlerini bir araya getiren Green House Restaurant, şık dekorasyonuyla da akşam yemeklerinizi büyük bir keyfe dönüştürecek. Şık dekorasyonu, hızlı servisi, geniş açık terası ve manzarası ile lezzet düşkünlerinin yeni gözdesi olmaya aday Green House Restaurant, ziyaretçilerine A la carte hizmet sunmaktadır.

Green House Restaurant 08:00-11:00 arasında açık büfe kahvaltı hizmeti vermektedir.

Babaçakka Restaurant

Mavinin en güzelinde unutulmaz bir yemek, Adanın tadına doyulmaz manzarasıyla eşsiz mezeler...

Kuzey blok giriş katında bulunan Babaçakka Balıkçı Meyhanesi Akdeniz'den günlük olarak çıkarılan en güzel ve en lezzetli deniz mahsüllerini canlı fasıl müzik eşliğinde tadabileceğiniz "a la carte restaurant"dır. 100 kişiyi ağırlayabilen restaurant'ta akdeniz mutfağının eşsiz lezzetlerine muhteşem bir manzara eşlik ediyor. Kışlık ve yazlık mekanlarıyla, Haftanın her günü 18:00 - 01:00 saatleri arasında hizmetinizdedir.
Keyifli yemekleri ve nefes kesen manzarasına bilgili ve sıcakkanlı personelinin de eşlik ettiği Babaçakka'dan güzel anılarla ayrılacaksınız.

Babaçakka Hikayesi;

Asıl adı Ramadan olan Babaçakka, 1905 yılında Baf kazasının Podimo (Mersunikya) köyünde doğdu. Babası keçi çobanı olduğu için küçük yaşta bir müddet çobanlık yaptı. O sıralar keman çalmayı öğrendi. Yine küçük yaşta balıkçılığa merak sardı. 17 yaşında itibaren balıkçılık yaptı. İkinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz ordusu saflarında savaşa katıldı ve Almanlara karşı harber girdi. Harp sırasında tarafından iyilik sever ve balıkçı olarak tanındaığı için, kendisine en büyük arkadaş ve denizci anlamına gelen “BABAÇAKKA” lakabı takıldı. Daha sonra bu lakabı soyadı olarak benimsedi.

Gece tuttuğu balıkları balıkçı lokantalarına satarak geçimini sağlardı. Alkolü çok seven Babaçakka 1970 yılında Bafta “Çakka” meyhane isimli bir balık lokantası açmış ve 1974 yılana kadar o lokantada, tuttuğu balıkları satarak geçimini sağlamıştı.

Çalıştığı lokantada hem balıklarını satmış, hem de keman çalarak meyhane türü eğlenceler düzenlemiştir. 1974 sonrası Girne’ye gelmiş ve balıkçılık mesleğine burada devam etmiştir. 1990 yılında vefat etmiştir. Çocuklara halen balıkçılık yapmaktadır. Gönlü zengin olarak tanındı ancak hiç parası olmadı.

Bizler ise tutkuyla yaratılan Babaçakka adını yaşatmak, içkilerimizi yudumlarken ruhunu şaad etmek, Kıbrıs tarihinden bir hatıra yaşatmak için, aynı tutku ve zevkle sizlerleyiz.
03

Snack Bar

Bunaltıcı yaz sıcağını dağıtan esintili havasıyla, sahil kenarında turkuaz renkli denize karşı Aperatif ve Snack yiyeceklerin lezzetini denemeye nedersiniz? “Jasmine Court Hotel&Casino” bünyesinde yer alan açık havuzun hemen yanı başında konumlanan Snack Bar, aperatif lezzetleri ve içecekleriyle, havuz keyfinizi ikiye katlayacak. Öğleyin lezzet durağınız şüphesiz. Snack bar olacak. Tek yapacağınız zengin menüden sipariş vermek olacak. Gerisini lütfen bize bırakın.

Yaz sezonunda hizmet veren barımızda tüm yerli ve yabancı içkileri bulabilirsiniz.

Snack Bar’ımızdan 12:00-18:00 arasında yararlanabilirsiniz.